X

اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 بهمن 1399
 جلسه هیات رییسه با حضور مسئولان دانشگاه و دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت

  جلسه هیات رییسه با حضور مسئولان دانشگاه و دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت

امتیاز: Article Rating

جلسه هیات رییسه با حضور مسئولان دانشگاه، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، معاونین و مدیران ستادی دانشگاه و مسئولان حوزه آموزش و دانشکده دندانپزشکی در پردیس شماره یک دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک دهه مبارک فجر و خیرمقدم به دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت اظهار داشت:
دانشکده دندانپزشکی ایلام از سال ۹۱ شروع به فعالیت نمود و عملاً مورد تایید رسمی وزارت بهداشت به لحاظ فضا و امکانات و تجهیزات درمانی و آموزشی نبوده است.

در طی این سال‌ها بنده و دیگر روسای سابق دانشگاه سعی کرده‌ایم که این مجموعه سامان داده شود تا به عنوان دانشکده مقبول وزارت بهداشت واقع گردد.

در دو سال اخیر که بنده رییس دانشگاه بوده‌ام، مشکلات و چالش‌ها و نیازمندی‌های این دانشکده شناسایی شده و علیرغم مشکلات مالی بسیار؛ ارتقاء آن از نظر امکانات و تجهیزات و فضای آموزشی و اداری در اولویت قرار گرفته شده است.

خوشبختانه این دانشکده طبق نظر وزارت بهداشت از بهترین دانشکده های دندانپزشکی کشور محسوب می گردد.

ضمن اینکه دانشجویان دانشکده دندانپزشکی از آموزش ها و امکانات و تجهیزات آن رضایت دارند، ما در صدد هستیم که با حمایت وزارت بهداشت برای این دانشکده دانشجوی خارجی جذب کنیم.

در ادامه این جلسه نیز مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ضمن تبریک دهه فجر و خیرمقدم به دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت؛ به تلاش‌ها و زحمات انجام شده برای راه اندازی دانشکده دندانپزشکی اشاره نمود.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی از دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت درخواست نمود که با توجه به اینکه استان ایلام در ردیف استان‌های محروم و کم برخوردار کشور قرار دارد، بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین بیان نمود که دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیازمند حمایت هرچه بیشتر از سوی مسئولان وزارت بهداشت است تا بتواند به مردم بیشتر خدمت کند.

در ادامه این جلسه نیز دکتر بهزاد هوشمند دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های مسئولان و کارکنان دانشگاه در راه خدمت به مردم اظهار کرد:
نیت و هدف ما کمک به دانشکده دندانپزشکی ایلام به لحاظ نوپا بودن و مناسب عمل کردن مسئولان دانشگاه در رابطه با راه‌اندازی آن است.

دانشکده هایی که از مرکز کشور دور هستند، از طرف ما از حمایت بیشتری برخوردار خواهند بود تا عدالت آموزشی در مورد آنان رعایت شود.

ارتقاء سطح سواد سلامت در سطح کشور یکی از نیازهای امروز است و دانشگاه‌های علوم پزشکی در این راستا نقشی محوری و تعیین کننده دارند.

خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی ایلام توانسته در حوزه دندانپزشکی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشد.

دانشکده دندانپزشکی ایلام قابلیت این را دارد که در ردیف بهترین دانشکده های کشور قرار گیرد.

این دانشکده هم اکنون به لحاظ فضای آموزشی و درمانی، امکانات و تجهیزات در بهترین شرایط قرار دارد و می‌تواند برای جذب دانشجوی خارجی گام بردارد و نماینده خوبی برای کشور در عرصه بین الملل باشد.

در ادامه این جلسه نیز معاونین حوزه‌های مختلف دانشگاه در سخنانی ضمن خیرمقدم به دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت؛ به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است که در ادامه این جلسه دکتر سلطانی رئیس دانشکده دندانپزشکی ایلام طی سخنانی ضمن خیرمقدم به دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت؛ به بیان گزارشی از این دانشکده به لحاظ اعتبارات هزینه شده، بخش‌ها و حوزه‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، نیازمندی‌ها و چالش‌های فرارو، انتظارات و خواسته‌های حوزه دندانپزشکی و.... پرداخت.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  جلسه هیات رییسه با حضور مسئولان دانشگاه و دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت
ثبت امتیاز